

| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 0.33 mm |
| Length | 609.6 µm |
| Width | 304.8 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 304.8 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 330 µm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 5.7 GHz |
| Type | Multilayer |
| Q Factor | 5 |
| Current Rating | 280 mA |
| DC Resistance (DCR) | 300 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 4.3 nH |
| Core Material | Ceramic |
| Max DC Current | 280 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Max Length | 630 µm |
| Max Width | 330 µm |
| Min Length | 570 µm |
| Min Width | 270 µm |
| Tolerance | 0.3 nH |
Stock: 93
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01372
Ext.Price$0.01372
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01372 | $0.01372 |
| 10 | $0.00686 | $0.06860 |
| 50 | $0.00528 | $0.26400 |
| 100 | $0.00469 | $0.46900 |
| 500 | $0.00417 | $2.08500 |
| 1000 | $0.00379 | $3.79000 |
| 3000 | $0.00344 | $10.32000 |
| 5000 | $0.00312 | $15.60000 |
| 10000 | $0.00283 | $28.30000 |
| 30000 | $0.00257 | $77.10000 |
